Rodeo Drive: Brno voyage - oběd

7.7.2009
První jedlícká část mojí brněnské gastronomické cesty začala v americkém stylu. Konkrétně v restauraci Rodeo Drive. A pokud říkám americkém, tak nemyslím fástfůd, ale restaurant, kde dělají (asi teda) nefalšované americké flákoty a hambáče.
Cattle Drive Rodeo

Nejprve jsme měli namířeno do jiné hospody, nicméně pohodlnost a zvědavost byly silnější, tak jsme se vydali vyzkoušet, co že je to ten pravý hamburger vlastně zač. A po gastronomické stránce jsme udělali opravdu dobře. (Nejen kvůli tomu, že náš původní cíl měl tou dobou zavřeno, což jsem se dozvěděl až teď.)

Atmosféra 94%

Po vstupu na nás dýchla atmosféra ameriky; ač ani jeden z nás to nemůže porovnat s originálem, jsme dostatečně vycvičení emerickými můví a tývý sírýz. Kovbojové a jejich propriety (sedla, boty, cejchy) vládnou interiéru. Vše - hudbou počínaje a hovězí kůží místo polštářků konče - podřízeno jedinému cíli: kovbojské iluzi. Snad jedině úvaz na koně před restaurací by mohl být pomyslnou třešničkou na dortu. I tak ale divoký západ dýchá z každého koutu a z každé cihly.

Jídlo 96%

Zapomeňte na chuť hamburgrů z libovolného řetězce rychlého občerstvení. To co se vám stane v ústech při prvním kousnutí do hamburgeru z Rodeo Drive je odborníky označováno za papilózní nirvánu. Šťavnaté (podle toho, jak moc propečené si objednáte) mleté libové hovězí maso se rozplyne na jazyku a vy marně hledáte důvod, proč se neužrat k smrti. Jak podotkl kolega, pro kterého to byla taktéž první návštěva tam, je to "první hamburg, u kterého mám dojem, že mi zapomněli dát housku".

Nápoje 24%

Jak byl hamburger dobrý, tak bylo pití ošizené. Ikea (made in Russia) skleničky bez míry a v nich teplá a vyčpělá coca-cola očividně navíc ředěná vodou. A to za 29 Kč za dvojku. Dvanáctku plzeň za 42 korun ani Gambrinus za 34 jsme raději neriskovali. Prostě hanba a hnus!

Jídelní lístek 45%

Lístek byl naprosto stylový a dokonale přehledný. Jídla byla perfektně popsána a jejich vyobrazení vháněla potoky slin do úst, což rozhodně má být cílem jídelního lístku. Prostě radost z něj vybírat. Škoda jen, že byl již trochu použitý (zasloužil by lepší materiál). Ale pozor někde chyběla gramáž a objem, což je proti předpisům (50 bodů dolů).
Filet Mignon

Výběr z lístku 100%

Takto má vypadat výběr jídel. Když zaměření restaurace, tak absolutně ve všem a v okruhu jídel především. A jídel přesně tolik, aby kuchař nemusel nic šidit.

Rychlost obsluhy 90%

Rychlosti obsloužení není co vytknout. Nakolik to bylo ale šikovností servírek, a nakolik tím, že v tu chvíli byly obsazeny pouze dva stoly, nedokážu posoudit.

Příjemnost obsluhy 82%

Obsluhovala nás příjemná drobná blondýnka (konečně Ondro!), která postupovala naprosto profesionálně. Při objednávce se zeptala na stupeň propečení a po jídle dokázala rozumně nabídnout dezert. Nicméně chtělo by to víc úsměvu.

Rychlost kuchyně 33%

Druhý nešvar této restaurace byla pomalost kuchyně. Na jídlo jsme čekali zhruba 25 minut a to jsme oba měli pouze hamburger. Vysvětlením je buď to, že maso mleli teprve při objednávce (což pochybuji), nebo prostě, že kuchaři jsou líný lemry (a to se v kuchyni motali asi čtyři lidé).

Čistota 86%

Restaurace sama o sobě je perfektně čistá. Na tom si rozhodně zakládají, protože proskleným průzorem je vidět do kuchyně na práci kuchařů. Navíc obsluha stůl po odchodu hostů celý sklidila a desku poctivě očistila za pomoci čistícího prostředku. Leč toalety by snesly lepší péči, zejména mne zarazil opatlaný dávkovač tekutého mýdla.

Záchody 43%

O čistotě záchodů již byla řeč, takže snad jen pár drobných postřehů. Nejdříve ten pozitivní. Dveře byly označené opravdu vtipně, na pánských chlapecké džínové šortky, na dámských džínová sukýnka. Dovedu si ale představit opilecké mžourání na rozpoznání pohlaví oblečení (i když na druhou stranu po pivu za čtyři pětky asi moc mžourat nebudete). Jako negativum bych rozhodně viděl to, že místo pisoáru je tam jen stěna na počurání (byť s oddělenými lóžemi). A o teplé vodě z kohoutku si můžete také nechat jen zdát. K cenám bych si rozhodně představoval lepší provedení.

Cena 41%

Za jídlo a atmosféru byly ceny rozhodně adekvátní (hamburger s hranolky a oblohou za 189 korun), za obsluhu už krapet méně. Za služby už to bylo ale jednoznačně přemrštěné (viz situace na záchodech a pomalost kuchyně). No a cena pití (29 za jednu pepsi v neurčeném množství) byla vzhledem k příšerné kvalitě totálně mimo.

Celkem 73%

Pokud by šlo jen o atmosféru a kvalitu jídla, byla by to úžasná restaurace. Ale zejména ubohé pití, nedostatečný jídelní lístek, pomalost kuchyně a nepovedené záchody táhnou hodnocení dolů. Takto je to jen předražená hospoda oplývající dokonalým prostředím a poskytující luxusní chuťové zážitky. Jinak řečeno, pokud se chcete skvěle najíst v nevšedním prostředí, doporučuji. Na druhou stranu existuje spousta restaurací, kde za stejnou cenu dostanete i odpovídající služby.

Nový komentář

Komentuj
Předmět:
Jméno:
šest mínus tři (číslem):