Einstein: Ostudná pizzerie

31.7.2009
Byli jsme s mou kamarádkou vytáhnuti na pokec do víru velkoměsta. Výběr restaurace zabral dost času a nakonec zvítězila pizzerie Einstein ve Štefánikově ulici na pražském Smíchově, protože tam berou ISIC. Mám s tímto řetězcem pouze špatné zkušenosti, ale protože jsme v této konkreténní (sic!) pobočce ještě nebyl, dal jsem jim šanci. Ach běda!
Pizza Einstein

Hned první problém byl s rezervací. Prý se při rezervaci nedá použít ISIC (doporučuji si přečíst i komentáře pod odkazovaným článkem). To se ale moje kamarádka dozvěděla až na přímý dotaz. Inu, vyrazili jsme bez rezervace.

Atmosféra 5%

Neuspořádaná hospoda, která praská ve švech tak, že se není kam ve více lidech posadit, ale pseudoservírka (která byla bolestně reálně vypatlaná) nám milým "ts-ts-ts e-e!" zakázala vstup do totálně prázdných suterénních prostor. Skončili jsme na dřevěném patře hned vedle přenosné klimatizace, která tak fantasticky burácela, až se nám třásly stoly i židle. Efekt měla ovšem nijaký, neboť vývod teplého vzduchu končil v otevřeném okně. Romatika, pohoda, lehárko...

Jídlo 16%

Takhle špatnou pizzu jsem v životě jedl jen jednou: a to v Einsteinovi na Vinohradech. Jmenovala se Pepa krůta a skládala se z následujících ingrediencí:
  • smetana (asi ano, protože stopové množství bylo nalezeno v nedodělaném tlustém a přesoleném těstu)
  • sýr (ano, neb cosi žvýkačkozního se táhlo při krájení soust)
  • žampiony (mmm, vyvoněné z konzervy)
  • krůtí maso (2 ks)
  • niva (Lada?)
  • čerstvá bazalka (poločerstvá pampeliška z praskliny na chodníku)
  • parmezán (rozuměj strouhanka)
Eskymačka dostala ajsikovou sýrovou a ta byla tak o 2350% lepší (tj. v absolutním hodnocení tak 30/100).

Nápoje 63%

Chtěli jsme lahev vína, ale námi požadované měli jen rozlévané (votrapka se musela jít podívat), nepohrdli jsme tedy 11° Krušovice. Kupodivu byla úplně v pořádku a zůstane tak jedním z mála bílých světýlek na procházce gastronomickým peklem (bububu inkluzif).

Jídelní lístek 34%

Lesklý nadvakráte složený neskladný opatlaný karton. Vše sice pěkně rozepsané, ale spolu s dvojjazyčností byl výsledek nepřehledný. Viděl jsem ale už mnohem horší (konkrétně tři). A proč by se obsluha měla obtěžovat s jejich podáváním, když jídelní, vinný a ajsikový lístek hezky zabírají místo na každém stole.

Výběr z lístku 26%

Výběr byl rozsáhlý a všechna jídla podobná jako vejce vejci. Recepty absolutně cucané z prstu, nic klasického. Snaha o invenci? Kdepak, prostě dvojnásobně zmršené: žádná normální jídla a přitom ani nic objevného.

Rychlost obsluhy 0%

Tragédie. Aneb nejdřív si jakobyuklidíme ostatní stoly, než se příjdeme zeptat, co si nově příchozí dají k pití. Přednostní obsluha později příchozích standardem.

Příjemnost obsluhy 0%

Vosina v prdeli omotaná ostanatým drátem máčeným v hořícím tabasku. To je recept, který by mohl zvednout dojem z působení tamní obsluhy. Místo uvítání nás opičím způsobem poslala do prdele, pardon, do mezipatra. Když jsem ji poslal pryč, protože ještě nemáme vybráno, protáčela oči v sloup. Mrsknutí talířem o stůl při servírování. Absolutní nezájem (popřání dobré chutě i optání po jídle not included). Ale jinak fajn holka.

Rychlost kuchyně 46%

Na pizzu spotřeboval kuchař obvyklý čas, tak nám ji ta vopice přinesla, na těstoviny se muselo čekat. Takže celý stůl jedl, zatímco jeden seděl a koukal. Chyba kuchyně, nebo vopice? Zcela jasně obou.

Čistota 38%

Podprůměr. Z kuchyně to páchlo spáleným jídlem a prach se válel všude, kde šulinka nedosáhla svýma retardovanýma ručičkama.

Záchody 40%

Posledním zábleskem naděje byly vcelku ucházející záchody. Hezky světlé a s teplou vodou. Ručníky byly papírové. Ovšem upatlaný dávkovač mýdla byl a vždy bude fuj. Dámské oddělení ovšem hlásilo ucpaný jeden ze dvou záchodů. Záblesk se tedy rychle rozplynul.

Cena 5%

Totálně předražené výkaly. Za 160 korun zvěrstvo, které nemá s pizzou vůbec nic společného. Přímo na druhém břehu Vltavy je moc dobrá pizzerie Maestro, kde dělají za tuhle cenu opravdu luxusní pizzy. Sice tady dostanete na ISICa druhou pizzu zdarma, ale ta je stejně chudá (mají na ně speciální jídelní lístek), jako intelektuální výbava obsluhy. Pivo za 27 korun.

Celkem 15%

Einstein je oblíbený řetězec studentských restaurací, protože na ISIC dostanete jedno jídlo zdarma. Ovšem tato sleva se v žádném případě nevyplatí. V jídelnách se najíte za zlomek ceny a navíc vám tam bude určitě lépe chutnat. Nyní už také chápu název restaurace, každá sebetupější lopata se vedle zdejší obsluhy musí cítit grandiózně.

Hovno prdel sračka, to je Einstein značka!

Nový komentář

Komentuj
Předmět:
Jméno:
pět a pět (číslem):