U Suchánků: Čtyřchodová večeře

25.12.2009
Včera jsem navštívil jeden opravdu zajímavý podnik. Narazil jsem na něj čirou náhodou při mých potulkách městem. Nikde žádný poutač ani název restaurace (sám se divím, jak jsem ji vlastně našel), tak jsem si ji sám pro sebe pojmenoval U Suchánků, anžto to perfektně vystihovalo Suchánkovic (vizte níže) systém hydratování hostů.
Smažený kapr a bramborový salát

Jelikož jsem celý den nic nejedl a dělaly se mi zlaté mžitky před očima, rozhodl jsem se, že si tam dám večeři.

Atmosféra 100%

Výzdoba a celkové zaměření lokálu bylo perfektně sladěné, jen téma mi přišlo poněkud divné. Všude hvězdičky, svíčky a v jednom rohu dokonce i strom! Navíc to tam trochu smrdělo nějakou spáleninou, jakoby poblíž pálili nějakýho člověka, snad to nebyl můj pyromaniackej kámoš Franta bydlící poblíž.
Zajímavostí tohoto restaurantu je to, že z prostor pro hosty je rovnou vidět do kuchyně, takže můžete sledovat kuchařovo počínání. Trochu zarážející je, že v restaurantu je pouze jeden stůl a to pro cca 8 lidí. Musel jsem tedy sedět s mně naprosto neznámými lidmi. Nakonec se ale ukázalo, že máme mnoho společného a příjemně jsme si popovídali.

Jídlo 100%

Zapečené kroupy s houbami, rybí polévka, řízek/ryba a bramborový salát. Nějaké ty sladkosti na závěr. Vše bylo připraveno s citem a dalo by se říci, že dokonalejší už to nemohlo být. Kuba (tak se prý jmenují ty kroupy) byl sice mírně přečesnekovaný, ale to rozhodně nebylo na škodu. Polévka byla opravdu poctivá a hutná. No a ryba - darmo povídat. Ač kapr, po pachuti rybiny ani stopa, s citem osmažený a s božským bramborovým salátem tvořil naprosto ideální kombinaci.
Rybí polévka

Nápoje 3%

Dost mizérie. Nejenže jsem musel jako řidič pít nealko (pak nechápu proč jsem se toulal městem pěšky), ale i kdybych mohl alkohol, tak pivo bylo jen lahvové. Hospoda, kde nemají ani pípu? No to je ještě horší, než pivo (holky) za padesát. U Suchánků jsem si tedy lepil žaludek sladkou limonádou.

Jídelní lístek 0%

Bez lístku. Servírka by sice mohla umět nabídku nazpaměť (bodejť by ne, vzhledem výběru jídel), ale ani se nenamáhala mi ji sdělit. A automaticky nosila jídlo na stůl. Hanba.

Výběr z lístku 15%

Jen tři jídla?! A ještě všechny povinně?! No kde to jsme? Zapomeňte na minutky, nebo omáčky. Kuřecí? Ale kdeže. Jen vepřové a ryby. Navíc jen smažený. Nebo kroupy s houbama. Hranolky ani krokety nevedli, jako příloha pouze br. salát. Ovšem dezertů bylo habaděj, asi osm druhů sladkostí včetně dortu (který ale trochu neobvykle dodal jeden z hostů). Plus nějaké ty sýry a aspiky. No a rybí polévka, která ne každýmu z hostů šmakovala. Obzvláště jeden z nich se dost oškleboval. Za každý pokrm jeden bod.

Rychlost obsluhy 100%

Vše létalo jak na drátkách. jakmile byl jeden chod spořádán, přistál okamžitě na stole další.

Příjemnost obsluhy 100%

100% bez dalšího komentáře.

Rychlost kuchyně 100%

Na jídlo jsem nečekal ani chvilku, jakmile jsem jeden chod dojedl, dostal jsem hned další. A to prosím ani jednou necinkla mikrovlnka. Na dnešní dobu prostě zázrak!

Čistota 95%

Téměř ideální, akorát nahoře na knihovně (sic! opravdu tam byla) jsem si všimnul nánosu prachu. Příště lepší příprava, milí Suchánkovi.

Záchody 85%

Naprosto čisté, zásobené toaletním papírem. Zarážející byli pouze čtyři věci: žádný pisoár, pouze jedna mísa, toalety byly smíšený a umývárna byla v jiné místnosti. V posledně jmenovaném tekla i teplá voda, bylo tam dost mýdla a člověk se tam mohl i osprchovat, oholit nebo si tam i vyprat. Jen místo textilních ručníků tam mohli dát klasické papírové ubrousky nebo foukadlo. Když nad tím ale přemýšlím, asi by se pak špatně po sprchování osušovalo.

Cena 100%

Naprosto perfektní. Přejedl jsem se díky systému all-you-can-eat a ještě mne to stálo -1 Kč! Ano, slyšíte dobře, přátelé. Ještě jsem nějaké peníze dostal. Tedy nějaké, jedna koruna to byla. A nesmím zapomenout, že na rozloučenou jsem dostal ještě nekolik dárků.

Celkem 95%

U Suchánků je téměř dokonalý restaurant, jehož hodnocení táhnou dolů jisté neběžnosti. Zejména pití, umístění, výběr jídel a jídelní lístek. Jiné jeho atypičnosti zase táhnou jeho hodnocení nahoru. Třeba umývárna a cena. No a pak tu jsou věci, které od dobrého restaurantu očekáváte (jídlo, atmosféra, obsluha), a ty jsou tu stoprocentní. Celkově tedy jeden z nejlepších restaurantů, které jsem kdy navštívil.

Komentáře

Přidej komentář

poklona | Callander Alarcon

25.12.2009 12:55:12

Chce to koule napsat takovou recenzi, kdy při každé výtce létá ve vzduchu o jednu facku víc.

| Eskymačka

25.12.2009 13:22:31

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Pane Gastronimo, nemáte v blízké době čas? Ráda bych vás blíže poznala a také vám poděkovala za prodloužení mého života o mnoho desítek minut.

re: | Gastronimo

25.12.2009 14:30:54

Pokud jste krásná, blonďatá, prsatá a bohatá, tak mám čas v příštích dnech kdykoliv. Jinak jedu za svou přítelkyní.

re: re: | Eskymačka

25.12.2009 19:44:34

Jsem smutná :(. Pokud by tedy místo těch blonďatých vlasů nestačil 8 cm blonďatý chlup na tváři a místo toho bohatství cejchy...

re: re: re: | Gastronimo

26.12.2009 8:31:45

Dobrá, přemluvila jste mne. Cejchy a čarodějnický chlup na tváři bohatě postačí. Kdy a kde se sejdeme?

| Nassie

26.12.2009 8:31:45

Tak teda pane kolego, do tohodle restaurantu mě musíte jednoho dne vzít. A víte co, bude to na mě! :D

hohoho | head7k

26.12.2009 8:31:45

velmi pekna recenze :)navstivil jsem vcera podobnou restauraci, jenom nabidka napoju byla o neco vetsi :)

pondelok | -

28.12.2009 6:42:08

haha, pocuvaj, nebol si ty vo vianocnej vyvarovni pre bezdomovcov? =)

| Damiel

2.1.2010 10:48:28

No jo, vypada to tak :D

| Ondra

1.8.2010 14:03:29

docela zajimava restaurace, ale u mě by to neprošlo, nejspíše bych se zvedl a odešel