Samurai: Rozsekáni na narozeniny

23.3.2009
Slavnostní otevření webu si zaslouží i slavnostní návštěvu restaurace? Shodou okolností jsem jedné Eskymačce dlužil návštěvu v sushi restauraci a zároveň dotyčná slavila narozeniny.

Po jistých peripetiích se mi napůl překvapenou oběť povedlo navést do Londýnské ulice, kousek od I. P. Pavlova v Praze. Tam se poměrně skromně krčí mezi bankou a supertuctovými obchody útulná restaurace Samurai.

Atmosféra 90%

Vejdete dovnitř, seberou vám svršky, uvedou ke stolu a vy se jen kocháte dokonale vyzdobeným prostředím. Černé podlahy z granitu, decentní stoly a židle a vkusné nevtíravé zdobení v první části, klasicky zařízená zadní část (znáte to, papírové stěny, bambusové podlahy a dětský jídelní stůl) a moderně pojaponsku vybavený bar ve sklepě (tam tomu říkají přízemí), který mimojiné umožňuje karaoke a hraní na nevýherních automatech. Předpokládám, že pokud do nich budete dostatečně dlouho něco házet, tak vám z nich vypade fortune cookie, co obnovuje zdraví po 50 až do maxima 200.
Nicméně dvě věci kazily velice příjemnou atmosféru. Ukrutně příšerná hudba linoucí se ze skrytých reproduktorů. Pokud něco nesnáším, tak je to japonská moderní hudba. A zde se mi jí dostalo vrchovatě. Připadal jsem si jako v nějakym lacinym vietnamskym bistru. Druhou skvrnou bylo brutální modré podsvícení po okny (architektonický ekvivalent k Rychle a zběsile), které na mou Eskymačku vrhalo mrtvolně bledé odstíny a jí znemožňovalo obdivovat moje adóniské rysy.

Jídlo 90%

Co dodat? Suši prostě miluji, stejně tak i moje Eskymačka, takže jsme si objednali po jednom Ninja setu, který obsahoval pět nigiri a šest maki suši. Slast. A to dokonce taková, že jsme si dopřáli i společný nášup ve formě velkých Futo maki (obrácená rolka). Večeři jsme uzavřeli (teda já) luxusně servírovanou zmrzlinou ze zeleného matcha čaje. Když na nic jiného, tak na tohle si tam skočte.

Nápoje 63%

Čekání na oslavenkyni jsem si krátil popíjením sencha čaje, který ničím neurazil, ale ani nezaujal. Snad jen za ty prachy mohla být šikovnější konvička. K jídlu jsem zvolil bílé víno - riesling Maidenburg z českých luhů a hájů. Na něm urazila jen cena.

Jídelní lístek 43%

Celkem pěkně zpracovaný, hůř se držel otevřený a působil poněkud zmateně, protože neumožňoval rychlou orientaci, vzhledem k jeho rozsáhlosti (viz níže). U fotek občas byl popisek na co to koukáme, občas ne, takže také zmatek. U setů nebylo napsáno, jaké druhy suši obsahují.

Výběr z lístku 80%

Moje prokletí na mne z jídelního lístku vyskočilo opravdu velice drsně. Tuna jídel, co nevím jak chutnají, takže bych je chtěl ochutnat všechny. Nicméně, šli jsme na suši, takže se výběr zmenšil. I tak si ale myslím, že je výběr zbytečně velký. Pro někoho to je ovšem plus, že?

Rychlost obsluhy 95%

Obsluha rychlá, za ty prachy aby ne.

Příjemnost obsluhy 91%

Obsluha příjemná a ochotná, za ty prachy aby ne. Snad jen by se mohli navzájem pléct méně pod nohy.

Rychlost kuchyně 66%

Chápu, že příprava čerstvého suši zabere nějaký ten čas, nicméně nemyslím, že by to trvalo tak, jak to trvalo. Takhle jsme se ve volných chvílích museli opíjet vínem.

Čistota 100%

Sterilní prostředí. Návštěvníkům zaplivanejch pajzlů a nonstopů to může připadat eklhaft.

Záchody 100%

Na jejich záchodech bych chtěl bydlet. Ne, jejich záchody bych si chtěl vzít za ženu. Ne, jejich záchody bych zvolil za prezidenta a pak se na protest před takovým plýtváním veřejně upálil.

Cena 15%

Bez většího hodnocení, páč to bylo jako dárek. Snad jen, že na každopáteční posezení to není. A cena službám také neodpovídá, ale to je u takto luxusních restaurací běžné.

Celkem 84%

Nevím, zda není moje hodnocení ovlivněno tím, za jakých okolností jsem restauraci navštívil, nicméně doufám, že se tam ještě alespoň jednou vydám. Záležitost je to totiž opravdu luxusní. Jak po stránce zážitku z nevšedního prostředí, tak po stránce mlsných jazýčků. Vše je bohužel vykoupeno vyšší cenou, kterou se nicméně alespoň jednou vyplatí utratit.

Komentáře

Přidej komentář

super | Ondra K.

7.5.2009 15:09:55

Sice nejsem z Prahy a sem si jist, že v blízké době tuhle restauraci nenavštívím, protože my chudí z vesnice na to prostě nemáme a navíc mě osobně nechtuná suši. Jinak článek se četl super takže jen čekám na favico a drahocené místo v mé liště ve FireFoxu je tvoje. Dobrá práce

Wasabi a záchodový vesmír | Eskymačka

15.12.2009 16:28:36

Restaurace měla opravdu svoji nevšední atmosféru (až na ty příšerné modré neony, které mi znemožňovaly plně civět na viz dále), ale já stejně měla oči jenom pro pana gastronima :). Snad odpustí, že po přinesení jídla se můj předmět zájmu změnil.

Nejsem žádný expert na sushi, ale když porovnám masivní řetězce sushi pointu a tento podnik, tak jsem si pochutnala více v sushi pointu a to kvůli wasabi. Ráda si vychutnávám chuť jemného syrového masa a v některých kouscích bylo wasabi tolik, že to přehlušilo většinu ostatních chutí. A proto dávám přednost si wasabi nadávkovat podle sebe. Což tady bylo znemožněno.

Za zmínku stojí ještě zmiňovaná podlaha. Na záchodě jsem měla pocit, že se nacházím ve vesmírném vzduchoprázdnu. Pohled pána od pisoáru se nikdy nevyrovná pohledu, který se mi nabídl, když jsem se oddávala uvolňujícímu posezení ...

ceny | Wu

15.12.2009 16:28:36

Můžete být konkrétní, kolik co asi stálo?

re: ceny | Gastronimo

2.4.2009 23:29:16

Nerad bych to prozrazoval takto veřejně, protože (nejen) ta večeře byl dárek; a ceny dárků se neprozrazují. Je to ale rozhodně jedna z těch drahých restaurací.

| Corny

15.12.2009 16:45:01

Tak ceny jsou uvedeny na stránkách podniku. Mě osobně příjde trochu "omezené" hodnotit japonskou restauraci jen podle Sushi, protože Sushi je jen pouhý a ubohý zlomeček japonské kuchyně (a dovoluji si i tvrdit, že nepříliž podstatný, což ale pro české poměry zas tak neplatí). Ale jelikož je to u nás asi nejznámější a nejzprofanovanější část, tak je to zase pochopitelné. Já osobně upřednostňuji jinou restauraci na Andělu, kde je shodou okolností také Nagoya vedená japonci a kde je to "pravé japonské jídlo", ale ta cena je tam opravdu už nekřesťansky ohromně hrozivá.

re: | Eskymačka

15.12.2009 16:45:01

Určitě jednou přijde doba, kdy bude možnost pozřít všechny pokrmy dané restaurace a tím se vymanit z omezenosti hodnocení jediného pokrmu. Bohužel do doby, než náš trávicí trakt dojde k této gurmánské adaptaci a dokáže pojmout celý jídelní lístek (pro nenažrané včetně samotného lístku) se budeme muset spokojit s tím omezeným výběrem jediného (ať už sushi, nebo smaženého řízku...). Dovolila jsem si reagovat, protože výběr jídla padá na mou oslaveneckou hlavu. A sushi si budu bránit, neb na Nori jsem byla v podstatě odkojená. Ale určitě, až si takovou restauraci budu moct dovolit navštěvovat víckrát, než 2x do roka, tak určitě ráda zkusím něco jiného. Do té doby je můj "omezený" výber jasný. Chuťová rozkoš je prostě droga...