Samurai: Rozsekáni na narozeniny

23.3.2009
Slavnostní otevření webu si zaslouží i slavnostní návštěvu restaurace? Shodou okolností jsem jedné Eskymačce dlužil návštěvu v sushi restauraci a zároveň dotyčná slavila narozeniny.

Po jistých peripetiích se mi napůl překvapenou oběť povedlo navést do Londýnské ulice, kousek od I. P. Pavlova v Praze. Tam se poměrně skromně krčí mezi bankou a supertuctovými obchody útulná restaurace Samurai.

Atmosféra 90%

Vejdete dovnitř, seberou vám svršky, uvedou ke stolu a vy se jen kocháte dokonale vyzdobeným prostředím. Černé podlahy z granitu, decentní stoly a židle a vkusné nevtíravé zdobení v první části, klasicky zařízená zadní část (znáte to, papírové stěny, bambusové podlahy a dětský jídelní stůl) a moderně pojaponsku vybavený bar ve sklepě (tam tomu říkají přízemí), který mimojiné umožňuje karaoke a hraní na nevýherních automatech. Předpokládám, že pokud do nich budete dostatečně dlouho něco házet, tak vám z nich vypade fortune cookie, co obnovuje zdraví po 50 až do maxima 200.
Nicméně dvě věci kazily velice příjemnou atmosféru. Ukrutně příšerná hudba linoucí se ze skrytých reproduktorů. Pokud něco nesnáším, tak je to japonská moderní hudba. A zde se mi jí dostalo vrchovatě. Připadal jsem si jako v nějakym lacinym vietnamskym bistru. Druhou skvrnou bylo brutální modré podsvícení po okny (architektonický ekvivalent k Rychle a zběsile), které na mou Eskymačku vrhalo mrtvolně bledé odstíny a jí znemožňovalo obdivovat moje adóniské rysy.

Jídlo 90%

Co dodat? Suši prostě miluji, stejně tak i moje Eskymačka, takže jsme si objednali po jednom Ninja setu, který obsahoval pět nigiri a šest maki suši. Slast. A to dokonce taková, že jsme si dopřáli i společný nášup ve formě velkých Futo maki (obrácená rolka). Večeři jsme uzavřeli (teda já) luxusně servírovanou zmrzlinou ze zeleného matcha čaje. Když na nic jiného, tak na tohle si tam skočte.

Nápoje 63%

Čekání na oslavenkyni jsem si krátil popíjením sencha čaje, který ničím neurazil, ale ani nezaujal. Snad jen za ty prachy mohla být šikovnější konvička. K jídlu jsem zvolil bílé víno - riesling Maidenburg z českých luhů a hájů. Na něm urazila jen cena.

Jídelní lístek 43%

Celkem pěkně zpracovaný, hůř se držel otevřený a působil poněkud zmateně, protože neumožňoval rychlou orientaci, vzhledem k jeho rozsáhlosti (viz níže). U fotek občas byl popisek na co to koukáme, občas ne, takže také zmatek. U setů nebylo napsáno, jaké druhy suši obsahují.

Výběr z lístku 80%

Moje prokletí na mne z jídelního lístku vyskočilo opravdu velice drsně. Tuna jídel, co nevím jak chutnají, takže bych je chtěl ochutnat všechny. Nicméně, šli jsme na suši, takže se výběr zmenšil. I tak si ale myslím, že je výběr zbytečně velký. Pro někoho to je ovšem plus, že?

Rychlost obsluhy 95%

Obsluha rychlá, za ty prachy aby ne.

Příjemnost obsluhy 91%

Obsluha příjemná a ochotná, za ty prachy aby ne. Snad jen by se mohli navzájem pléct méně pod nohy.

Rychlost kuchyně 66%

Chápu, že příprava čerstvého suši zabere nějaký ten čas, nicméně nemyslím, že by to trvalo tak, jak to trvalo. Takhle jsme se ve volných chvílích museli opíjet vínem.

Čistota 100%

Sterilní prostředí. Návštěvníkům zaplivanejch pajzlů a nonstopů to může připadat eklhaft.

Záchody 100%

Na jejich záchodech bych chtěl bydlet. Ne, jejich záchody bych si chtěl vzít za ženu. Ne, jejich záchody bych zvolil za prezidenta a pak se na protest před takovým plýtváním veřejně upálil.

Cena 15%

Bez většího hodnocení, páč to bylo jako dárek. Snad jen, že na každopáteční posezení to není. A cena službám také neodpovídá, ale to je u takto luxusních restaurací běžné.

Celkem 84%

Nevím, zda není moje hodnocení ovlivněno tím, za jakých okolností jsem restauraci navštívil, nicméně doufám, že se tam ještě alespoň jednou vydám. Záležitost je to totiž opravdu luxusní. Jak po stránce zážitku z nevšedního prostředí, tak po stránce mlsných jazýčků. Vše je bohužel vykoupeno vyšší cenou, kterou se nicméně alespoň jednou vyplatí utratit.

Nový komentář

Komentuj
Předmět:
Jméno:
šest mínus tři (číslem):