Na Marjánce: Perfektní svíčková

6.2.2011
Asi taková místa budete znát. Jste na výletě a jste pořádně vyhladovělí, protože ten výlet je sportovní odrůdy. A hledáte, kde se najíst. Ve světě existují body, kde vás zachrání, kde je naprosto jisté, že tam bude hospoda. Ta hospoda tam existuje už tisíce let. Vodáci a cyklisté na Berounce asi znají Rozvědčíka, dobyvatelé Sněžky mají Jelenku. No a vodáci na Sázavě mají hospodu Na Marjánce. Asi teda.
Restaurace Na Marjánce

Asi, protože jsem Sázavu jel poprvé a nestihnul jsem pochytit všechny zkazky o hospodách na jejích březích. Ostatně ani jsem neměl od koho, neb na řece jsme tvořili 50% všech vodáků. A to nás jelo jen deset.

Atmosféra 90%

Sluníčko svítilo, voda šplouchala, pivečko se nosilo a čumáky se napraly. Prostě idylka jak od Zdeňka Šmída.

Jídlo 95%

Proč se toho nebát. Tohle byla nejepesnější svíčková, co jsem kdy v restauraci jedl. Jinak řečeno: Byla asi tak na 10% kvality té od maminky.
Bohužel dezertík táhne 100% hodnocení dolů. Ale ne o moc, protože palačinky se zmrzlinou a šlehačkou (pravou!) byly sice velice poctivé, ale ne moc dobře usmažené.
Palačinky Na Marjánce

Nápoje 77%

Zde není moc co vytknout, ani pochválit. Protože na malinovce se nedá nic zkazit a plzeň byla správně vychlazená a načepovaná.

Jídelní lístek 33%

To, co byste od takovéto hospody očekávali. Bez invence, bez elegance, bez vkusu. Aneb Word ve fólii.

Výběr z lístku 54%

Výběr jídel byl poměrně překvapivý, žádné extrémní divočiny a nikde tisíce položek. Klasická česká jídla, ovšem říznutá emerickýma bramborama a různýma srágorama zapečenýma s eidamem.

Rychlost obsluhy 96%

Jak byla obsluha ochotná, tak byla i rychlá (viz níže).

Příjemnost obsluhy 96%

Obsluha je kromě jídla to, co si zaslouží potlesk. Dojednala nám jídlo, které nebylo na jídelním lístku a dokonce, poslyšte, kropila přilehlou silnici vodou, aby se do zahrádky neprášilo! A to to byly ženy, prosím.

Rychlost kuchyně 65%

S rychlostí vaření to bylo tak akorát, aby člověk nepojal mikrovlnné podezření (navíc jsme seděli na zahrádce u okna do kuchyně a pípání se neozvalo), ale zároveň ani nehladověl.

Čistota 75%

Na zahrádce bylo uklizeno a obsluha kropila. Záchody byly umyté, ale vnitřek lokálu jsem neměl příležitost moc zkoumat. Takže hodnocení sice neúplné, ale snad trochu směrodatné.

Záchody 90%

Záchody klasické hospodské, ale čisté. Co mne osobně ale velice zaujalo, bylo blítko. Ostatně obrázek za tisíc slov.
Blítko Na Marjánce

Cena 75%

Cena byla standardní na takto exponované místo. (Rozuměj, recenzi dopisuji až teď a ceny si už nepamatuju.)

Celkem 81%

Nevím, zda to bylo způsobeno vodáckým vyhladověním a vysílením, ale krmě byla vskutku úžasná. Stejně tak prostředí i obsluha. Pokud někdy poplujete kolem, rozhodně se zastavte a ochutnejte jejich kuchyni (doporučuji ale vybírat pouze z českých jídel).

Nový komentář

Komentuj
Předmět:
Jméno:
dvě a dvě (číslem):