Polomino: Nejlepší restaurace v Praze

29.6.2009
Mnoho z vás na tento článek netrpělivě čekalo. Tak je to tu - nejlepší restaurace v Praze. Nehledejte za tím žádnou vědu. Neočekávejte nadpozemský gastronomický zážitek. Protože najdete pouze restauraci, kde je to prostě skvělé.

Sejdete po schodech do suterénu jednoho z činžáků na Vinohradech, nedaleko I.P.Pavlova, a ocitnete se v do dvou částí rozděleném prostoru - pastelově oranžová denní a pastelově modrá noční místnost. Bohužel oboje je kuřácké a to je jediné významné mínus tohoto zařízení (tak, a je to venku), i když chabou náplastí je zákaz kouření přes obědy.

Atmosféra 95%

Rozdělení na denní a noční část opravdu funguje. Na oběd je příjemnější sedět v denní místnosti a vychutnávat si svělo (ač v suterénu). Na večerní posezení u baru, nebo s přáteli na srazu jsou adekvátnější modré prostory (právě proto, že obsahují ten bar). A pozor, v noční části se nachází dvě opravdická brnění, štít a meč! A také pohovka a velkoplošná televize.

Jídlo 81%

Dal jsem si grilovanou panenku a byla to lahoda. Pořádná flákota s křupavou kůrčičkou a šťavnatým masíčkem uvnitř, které bylo o trochu tužší, než mělo být. Jako přílohu jsem si objednal domácí restované brambory s cibulkou, které skvěle podtrhly jemnou chuť vepřového. Moje společnice si objednala ruský šašlik na jehle. Maso se úplně rozpadalo pod pohledem, prostě lahůdka. A jako přílohu čerstvý a voňavoučký chléb. Obloha byla rozumná a hlavně čerstvá (rajčata a list hlávkového salátu).

Nápoje 90%

Pivo mají Bernarda. A čepují ho úžasně. Mají Zbojnický čaj. Dělají skvělý gin s tonikem. A mají i mléko, které se určitě někdy hodí, že?

Jídelní lístek 94%

Jednoduchý a na nic si nehrající. Geniálně přehledný a všeříkající. V zápatí jsou vysoce kvalitní vtípky pro vysoce zasvěcené. Když jsem je viděl poprvé, nevěřil jsem vlastním očím, ale nebudu prozrazovat, skočte si tam sami a pak buďte zklamaní - jsou to přeci jen dost insidery.

Výběr z lístku 96%

Jídel je tak akorát, aby je kuchař nemusel odbývat. Dost z nich jsou ostatně jeho speciality, ale na své si přijdou jak smažení sýraři, tak extravagantní čeští scifaři.

Rychlost obsluhy 95%

Pokud by byla obsluha rychlejší, obloužila by mne včas i doma. I při úplném zaplnění restaurace se nestalo, že bych na něco čekal, nedej bože něco musel připomínat.

Příjemnost obsluhy 100%

Personál je po všech stránkách ochotný a nápomocný. Poradí, vybere a přihmouří oko nad rozbitým nádobím i jiným vybavením.

Rychlost kuchyně 88%

Jídlo je připravené opravdu rozumně rychle a nepodezřívám kuchaře z mikrovlnných obezliček.

Čistota 100%

Všude naprosto pefektně uklizeno, nikde byť jenom náznak nečistoty. Takhle to prostě má vypadat.

Záchody 73%

Hyzlíky jsou skromnějšího vydání, nicméně jsou naprosto postačující. A to jak pánské, tak i dámské. Akorát teplá voda by mohla téct a v pozdějších hodinách by se někdo mohl postarat o rozházené papírové ručníky.

Cena 85%

Musí se uznat, že to co si zaplatíte opravdu dostanete. Je to krapet dražší, ale musíte si uvědomit, že se nacházíte na Vinohradech v Praze, a také, že byste si za tuto kvalitu klidně připlatili i trochu více.

Celkem 92%

Restaurace Polomino je prostě luxusní. A ne kvůli svému zaměření, ale kvůli svému přístupu. Na nic si nehrají a svou práci dělají více než poctivě. Žádné gastronomické orgie, žádné snobské prostředí, přesto rozhodně stojí za opakovanou návštěvu.

Nový komentář

Komentuj
Předmět:
Jméno:
šest a pět (číslem):