Einstein: Ostudná pizzerie

31.7.2009
Byli jsme s mou kamarádkou vytáhnuti na pokec do víru velkoměsta. Výběr restaurace zabral dost času a nakonec zvítězila pizzerie Einstein ve Štefánikově ulici na pražském Smíchově, protože tam berou ISIC. Mám s tímto řetězcem pouze špatné zkušenosti, ale protože jsme v této konkreténní (sic!) pobočce ještě nebyl, dal jsem jim šanci. Ach běda!
Pizza Einstein

Hned první problém byl s rezervací. Prý se při rezervaci nedá použít ISIC (doporučuji si přečíst i komentáře pod odkazovaným článkem). To se ale moje kamarádka dozvěděla až na přímý dotaz. Inu, vyrazili jsme bez rezervace.

Atmosféra 5%

Neuspořádaná hospoda, která praská ve švech tak, že se není kam ve více lidech posadit, ale pseudoservírka (která byla bolestně reálně vypatlaná) nám milým "ts-ts-ts e-e!" zakázala vstup do totálně prázdných suterénních prostor. Skončili jsme na dřevěném patře hned vedle přenosné klimatizace, která tak fantasticky burácela, až se nám třásly stoly i židle. Efekt měla ovšem nijaký, neboť vývod teplého vzduchu končil v otevřeném okně. Romatika, pohoda, lehárko...

Jídlo 16%

Takhle špatnou pizzu jsem v životě jedl jen jednou: a to v Einsteinovi na Vinohradech. Jmenovala se Pepa krůta a skládala se z následujících ingrediencí:
  • smetana (asi ano, protože stopové množství bylo nalezeno v nedodělaném tlustém a přesoleném těstu)
  • sýr (ano, neb cosi žvýkačkozního se táhlo při krájení soust)
  • žampiony (mmm, vyvoněné z konzervy)
  • krůtí maso (2 ks)
  • niva (Lada?)
  • čerstvá bazalka (poločerstvá pampeliška z praskliny na chodníku)
  • parmezán (rozuměj strouhanka)
Eskymačka dostala ajsikovou sýrovou a ta byla tak o 2350% lepší (tj. v absolutním hodnocení tak 30/100).

Nápoje 63%

Chtěli jsme lahev vína, ale námi požadované měli jen rozlévané (votrapka se musela jít podívat), nepohrdli jsme tedy 11° Krušovice. Kupodivu byla úplně v pořádku a zůstane tak jedním z mála bílých světýlek na procházce gastronomickým peklem (bububu inkluzif).

Jídelní lístek 34%

Lesklý nadvakráte složený neskladný opatlaný karton. Vše sice pěkně rozepsané, ale spolu s dvojjazyčností byl výsledek nepřehledný. Viděl jsem ale už mnohem horší (konkrétně tři). A proč by se obsluha měla obtěžovat s jejich podáváním, když jídelní, vinný a ajsikový lístek hezky zabírají místo na každém stole.

Výběr z lístku 26%

Výběr byl rozsáhlý a všechna jídla podobná jako vejce vejci. Recepty absolutně cucané z prstu, nic klasického. Snaha o invenci? Kdepak, prostě dvojnásobně zmršené: žádná normální jídla a přitom ani nic objevného.

Rychlost obsluhy 0%

Tragédie. Aneb nejdřív si jakobyuklidíme ostatní stoly, než se příjdeme zeptat, co si nově příchozí dají k pití. Přednostní obsluha později příchozích standardem.

Příjemnost obsluhy 0%

Vosina v prdeli omotaná ostanatým drátem máčeným v hořícím tabasku. To je recept, který by mohl zvednout dojem z působení tamní obsluhy. Místo uvítání nás opičím způsobem poslala do prdele, pardon, do mezipatra. Když jsem ji poslal pryč, protože ještě nemáme vybráno, protáčela oči v sloup. Mrsknutí talířem o stůl při servírování. Absolutní nezájem (popřání dobré chutě i optání po jídle not included). Ale jinak fajn holka.

Rychlost kuchyně 46%

Na pizzu spotřeboval kuchař obvyklý čas, tak nám ji ta vopice přinesla, na těstoviny se muselo čekat. Takže celý stůl jedl, zatímco jeden seděl a koukal. Chyba kuchyně, nebo vopice? Zcela jasně obou.

Čistota 38%

Podprůměr. Z kuchyně to páchlo spáleným jídlem a prach se válel všude, kde šulinka nedosáhla svýma retardovanýma ručičkama.

Záchody 40%

Posledním zábleskem naděje byly vcelku ucházející záchody. Hezky světlé a s teplou vodou. Ručníky byly papírové. Ovšem upatlaný dávkovač mýdla byl a vždy bude fuj. Dámské oddělení ovšem hlásilo ucpaný jeden ze dvou záchodů. Záblesk se tedy rychle rozplynul.

Cena 5%

Totálně předražené výkaly. Za 160 korun zvěrstvo, které nemá s pizzou vůbec nic společného. Přímo na druhém břehu Vltavy je moc dobrá pizzerie Maestro, kde dělají za tuhle cenu opravdu luxusní pizzy. Sice tady dostanete na ISICa druhou pizzu zdarma, ale ta je stejně chudá (mají na ně speciální jídelní lístek), jako intelektuální výbava obsluhy. Pivo za 27 korun.

Celkem 15%

Einstein je oblíbený řetězec studentských restaurací, protože na ISIC dostanete jedno jídlo zdarma. Ovšem tato sleva se v žádném případě nevyplatí. V jídelnách se najíte za zlomek ceny a navíc vám tam bude určitě lépe chutnat. Nyní už také chápu název restaurace, každá sebetupější lopata se vedle zdejší obsluhy musí cítit grandiózně.

Hovno prdel sračka, to je Einstein značka!

Komentáře

Přidej komentář

Ano! | Sneg

23.12.2009 19:57:28

Ano, konečně pořádný emocemi našlápnutý report restaurace. Konečně se náš náčelník vyřádil a mohl něco pořádně strhat. Ten článek se mi moc líbí a to proto, že je napsán naprosto syrově a je plný emocí. Děkuji :)

re: Ano! | head7k

23.12.2009 19:57:28

Souhlasim, pekny clanek. Dekuji Geronimovi za obeznameni z timto retezcem, kam mozna pri pristi navsteve Prahy taky pujdu okusit nabizene otrenosti.

re: re: Ano! | exitak

23.12.2009 19:57:28

To nedává smysl ne, když už víš, že to tam stojí za prd, proč to navštěvovat?

| Callander Alarcon

23.12.2009 19:57:28

víc!

- | pondelok

23.12.2009 19:57:28

no lol =) no ale je to mrzuty zazitok...ale aspon si sa utvrdil v tom, ze tomuto retazcu sa treba vyhybat ako cert svatemu krizu =)

obsluha | Ganeff

23.12.2009 19:57:28

Musím jen souhlasit. Těžko by se v Pze hledala hospoda s horší obsluhou.

zbytečná nasranost | lala

11.2.2010 20:45:42

Byla jsem v Einsteinovi na letný a nepřišlo mi to nějak špatné, pizza mi chutnala za ty ceny co byste chtěli... byla jsem tam jako host ne jako hodnotitel, takže takových píčovin jsem si vážně nevšímala, řešila jsem ten přítele na druhém konci stolu a jídlo... které mi chutnalo... příště až te nekde naserou tak zkus napsat recenzi až týden poté až vychladneš uvidíš to z jiného úhlu, ty vopice !!!

re: zbytečná nasranost | Gastronimo

1.8.2010 12:08:09

Možná je to na Letné lepší, ale já hodnotím restauraci na Smíchově. Navíc jsem byl Einsteinovi na Ípáku a tam to bylo dost podobné (obsluha byla mírně lepší). A ujišťuji tě, že recenzi jsem psal o hodně později, než po týdnu. Možná bys měla zajít do nějaké pořádné pizzerie, abys věděla, jak má pizza chutnat, dokonce i za ty samé peníze.

re: zbytečná nasranost | Callander Alarcon

1.8.2010 14:03:29

Začít nadpisem zbytečná nasranost a končit třemi vykřičníky je jeden z příznaků duševního pohnutí v šestinedělí. Pacienti se rovněž projevují neschopností osvojit si pravidla pravopisu rodného jazyka.
Léčebná procedura sestává z vyhýbání se přímému slunečnímu svitu a zanechání projevování svého narušeného vědomí ve veřejných diskuzích na internetu.
Přeji co nejkratší rekonvalescenci!

| Milhaus

2.9.2011 9:28:45

Včera jsem byl v E. na Žižkově. Mám rád Italskou kuchyni, nedávno jsem byl s přítelkyní i na ní v Miláně, nečekal jsem na české poměry žádný zázrak, ale to co jsem dostal bylo katastrofální. Suma, sumáru. Italská kuchyně jsou kvalitní suroviny, dodržování repceprut. Tohle s italskou kuchyní nemělo nic společného a lituji peněz, které jsem do jídla dal. Těstoviny se smetanou( k tomu to, co jsem měli, druhu těstovin se smetana nedává), iedameme, pizza s ančovička bez barvy vypadal jak leklé akvárko, žádná chuť.Ptám se, proč nemají vlastnoručne vyráběné teštoviny nebo nemají kvalitnější. Proč eidam, smetana?

obsluha | Matt

2.9.2011 9:28:45

Obsluha (muž), slovenské národnosti, nezdraví, je nepříjemný, otrávený, slečnám od vedlejšího stolu nechtěl dát 1+1 na pizzu dokud si neobjednají pití a bez rozpaků prohlásil: "Můžete být rádi že vás tady necháme tak levně najíst.".. svařák tam stojí 65,- Kč

K hodnocení | Nefarit

2.9.2011 9:28:45

Zdravím, pizzerie E. na smíchově je opravdu nejhorší ze všech z celé sítě. S tvou recenzí musím +/- souhlasit. Naproti tomu pizzerie na Letné se s touhle opravdu nedá srovnat. Možná neumím tak posoudit kvalitu pizz, ale to ostatní je opravdu mnohem lepší než na smíchově. Navíc na Letné platí opravdu 1+1 zdarma a nemusí si člověk vybírat jen z nějakého podřadného seznamu, ale co se týče smíchovské restaurace opravdu tragedie. Btw. ve všech sítích doporučuji kuřecí popř. krůtí lazaně, jsou hodně jiné, než jste zvyklí, ale mě prostě hrozně chutnaj :)

re: K hodnocení | Einstein Letná

17.10.2011 10:24:40

Tak po včerejší návštěvě Ensteina na Letné mohu s autorem recenze napsrosto souhlasit a ujistit ho, že se nejedná pouze o problém pizzerie na Smíchově. Po příchodu a následném usazení se servírka (kyselá jak prdel) ani neobtěžovala pozdravit a začala utírat ostatní stoly, u kterých nikdo neseděl. Že na tom mém je bordel po nějakých předchozích návštěvnících, to neřešila. Takže mými partnery byly tři umatlané sklenice spolu s nějakým sáčkem od chipsů nebo něco takového. Cirka po 5-8 minutách se uráčela zeptat, jestli mám vybráno. Poté co jsem se jí zeptal, zda mají pizzu s smetanovým základem se zhluboka nadechla a zarazila propisku do jídeláku +/- do místa, kde se asi měla smetanová pizza nacházet. No, ve zkratce - dal jsem Hawai a již zmíněnou Pepa krůta, k tomu džus. Donesla mi Umatlanou skleničku se zaschlým "něčím" na okrajích, na pizzu jsem čekal dobrých 30 minut. Dýžko jsem tedy nechal asi 4 koruny, páč za takovýhle výkon je i tolik moc. Žádnou slevu jsem nechtěl, páč ISIC nemám. No a komentovat pizzu po otevření doma asi nemá význam: Za 160Kč/kus absolutní tragédie: Havai naprosto nedopečená, poházených pár kousků ananasu a nazdar. Pepa krůta naprosto odpovídala popisu autora článku.

Děkuji, nechci... tam mě už nikdo neuvidí!

| bára h.

5.8.2013 18:17:20

tak musím říci že jídlo je zde dobře ale obsluha šílená dokud jsme se sami neozval nebyli jsme obsloužení jelikož obsluha si povídala na baru měla jsem co dělat abych neobešla. navíc že by aspon otreli stoly? to by asi bylo moc práce čili děs a hrůza